Dosadan život i troškovi popa

Slika ljubazna Pixabay

Kako držati proračun pod nadzorom

Pop kviz:
Koliko ste spremni platiti za limenku?

Prije nekoliko tjedana s prijateljem sam otišao u kino. Htjela je dobiti pop - ja sam ušla i dobila sam ga i ja.

Kažem zaokupljen, jer sam naučio HARD način da nikada u kazalištu ne kupujem pop, kokice, slatkiše ili bilo šta drugo što je preliminarno označeno "hranom". Očito sam trebao ponovno naučiti ono što sam već znao!

Koštana dijeta koštala je oko 12 unci (ekvivalent jednoj limenci) koštajući 4,87 dolara. Reći da sam bio šokiran, grubo je podcjenjivanje!

Prije nego što nastavim dijelit ću dvije bilješke:

1. Cijena popa jako se razlikuje od regije do regije ... načela ostaju ista.

2. U Kanadi CAN pop od 355 ml, što je 12 unce tekućine. Mala boca popa jedna je litra i u Kanadi i u SAD-u, a velika boca popa je dvije litre.

Ako pokušavate živjeti štedljivo i ostanite pri proračunu, shvatite da se ova rasprava o POP-u odnosi na desetine i desetke drugih potrošnih predmeta.

Kada sam prvi put započeo s freelancingom, bio sam izuzetno svjestan svog proračuna. U osnovi sam živio od svoje ušteđevine dok nisam mogao započeti posao. Znao sam cijenu SVE što kupujem redovito. JA ipak znam cijene predmeta koje često kupujem ... štedljiv trag zaglavio se kod mene. Iako nisam baš fanatičan u vezi s tim. Odbijam trošiti novac, ako uz dodatnu minutu vožnje mogu rezultirati velikim uštedama.

Obratite pozornost na cijene i razmišljate unaprijed možete uštedjeti stotine dolara mjesečno i tisuće dolara godišnje.

Pričajmo pop.

Kad sam živio u središtu Vancouvera, često bih ulazio u kinesku četvrt. Pomislite "turističku zamku". Na jednoj od ulica koju sam posjećivao bila je trgovina s dolarima s jedne strane ulice ... i kineski izlet direktno preko druge strane ulice.

Mogla bih kupiti limenku hladnog popa u trgovini dolarima za 1,00 dolara, uključujući porez. Da sam dovoljno glup da kupim hladnu limenku popa iz kineske trgovine, koštalo bi me 2,50 dolara. Govorimo 20 koraka!

Budući da je ekonomičnije kupiti pop u posudama od dvije litre, imam nekoliko izbora - mogao bih otići u jedan supermarket (Safeway) i platiti 3,50 dolara ILI mogao bih se voziti ili ostati u autobusu još minutu i kupiti isto ime marke za $ 2,50

ILI, mogao bih kupiti pop robnu marku druge trgovine za 0,88 USD. Da, dobro ste pročitali - 88 centi!

Skoro da nisam uspio iz matematike u srednjoj školi, ali čak mogu shvatiti i da je 88-litrena, 2-litarska boca pop-a WAY jeftinija od limenke od 355 ml (12 oz), čak i ako košta samo 1,00 USD.

Za izradu boca od 2 litre potrebno je 5,5 limenki popa.

Dakle ... što biste odabrali? (svi ti izbori su za istu količinu pop-a)

5,5 limenki x 1,00 USD (trgovina u dolarima) = 5,50 USD
5,5 limenki x 2,50 USD (izvadite iz trgovine) = 13,75 USD
1 boca od dvije litre (robna marka br. 1) = 4,75 USD
1 boca od dvije litre (robna marka br. 2) = 3,50 USD
1 boca od dvije litre (naziv robne marke) = 0,88 USD

OH ... a nisam ni spomenuo pop strojeve ili benzinske pumpe!

A o govornim strojevima. Tvrtke za prodaju automata testiraju SMART strojeve posljednjih nekoliko godina. Konzerva pop-a redovito bi vas mogla koštati 2,50 dolara ... ali neka temperatura raste tako da se nabrekne i odmah će taj isti pop koštati 3,50 dolara. Recite da se u određenom sektoru grada događa maraton? DA, pogodili ste, cijene na svim pametnim strojevima mogu se odmah promijeniti.

Ako posjedujem pametne automate - TO je pametan marketing. Ako želim hladan pop - samo ga mrzim!

Sada znam da neki od vas izgovaraju Trgovinsko ime ili bez imena - NO WAY! Ali evo istine ... možda će trebati nekoliko testova, ali MOŽETE naći pop koji ima ukus potpuno isti kao Koka ili Pepsi.

Gledao sam nekoliko dokumentaraca s „bez imena“. Obavili su slijepo testiranje ukusa s ljudima koji su se zakleli da će moći osjetiti razliku - nisu mogli.

Lako mogu osjetiti razliku između Cokea (po mom izboru) ili Pepsija. Kupujem robnu marku koja ima ukus baš kao Coke.

Đumbir Ale je VELIKI u Kanadi (često ga imam problema pronaći u nekim dijelovima SAD-a). Ginger Ale robna marka Safewaya je užasna ... ali samo je niz ulicu još jedan lanac supermarketa u kojem je profil okusa Ginger Ale savršen.

Ponekad jednostavno imate Koka i morate platiti cijenu. Ili ga usisajte i ne kupujte (kina) ili idite s njim. Trošite 2,50 dolara za limenku koksa i opet vas neće bankrotirati. Činite to stalno, samo možda!

Većinu vremena ... razmišljajte unaprijed
i uštedite brod novca.
Razlika između 88 centi i 13,50 dolara
ne smije se kihati na.

Invest je dobar vakuumski izolirani čelik. Neka to radi sa vama ili ga nosite u kazalište - vrlo sam diskretan i nikada nisam imao osoblje kazališta da me zaustavi.

Evo izoliranog gumenjaka sličnog onome koji ja koristim. To je 40 unci (nešto više od litre), dolazi u raznim bojama i ima stotine pohvalnih kritika i za vruću i za ledenu hladnoću. To je manje od 15 dolara i trajat će godinama.

Pogledajte to na Amazonu (affiliate link)

Spomenuo sam na početku ovog članka da se isti principi štednje novca primjenjuju i na mnoge druge stavke koje redovno kupujete. Većina velikih supermarketa ima raspored prodaje. Na primjer, oni prodaju svoje pop-marke i ostale nazive marki na prodaju jednom u šest tjedana. Nabavite zalihe kada je cijena najniža.

Brza NOVCA UŠTEDA NOVCA:

  • Znajte svoje cijene, to će napraviti veliku razliku.
  • Provjerite nekoliko različitih supermarketa za sve svoje redovito napunjene namirnice.
  • Obratite pažnju na prodajne cikluse (obično 6 ili 8 tjedana).
  • Zalijte se kada su cijene najjeftinije.

Jesam li varalica? Može biti.

Jesam li štedljiv i pametan?
Apsolutno i ponosni na to!

Melanie Rockett samostalno je pisala više od 40 godina. Prije oko 15 godina dijagnosticiran joj je dijabetes tipa 2. Njena borba za održavanje normalnih očitavanja šećera u krvi dovela je do višegodišnjih istraživanja i eksperimentiranja. Naučila je kuhati bez šećera i počela je dijeliti informacije, recepte i savjete o dijeti na web stranici Sugar-Free-Zone.com Do danas je izgubila preko 120 kilograma i radi na sljedećih deset. BEZ ŽURBE!

Članak izvorno objavljen na web stranici Sugar-Free-Zone.com

Evo još nekoliko članaka u kojima biste mogli uživati!